Mohsen Weblog

RADCOM
2 - پیام , 99 - نظر

۸ آذر ۱۳۸۴

اول دفتر به نام ایزد دانا


گر می فروش حاجت رندان روا کند
ساقی به  جام  عدل  بده  باده  تا  گدا

ایزد گنه  ببخشد  و  دفع  بلا  کند
غیرت نیاورد که جهان پربلا کند

 

زمان ارسال 7:35 عصر | نظرات (16)

اندر حکایت ما و پاور شرکت کیس سبز (Green Case)

از چند سال پیش تاکنون ما یکی از مشتریان پر و پاقرص محصولات شرکت کیس سبز (Green Case) بویژه کیس های گرین (البته یکی دو مدل ساده) بوده ایم و تقریبا" تمام کیس های ما مدل کیس سبز (Green Case) می باشند، ولی یک اتفاق عجیب که شرح آن در ذیل آمده است، باعث گردید نظرمان نسبت به شرکت کیس سبز (Green Case) و محصولاتش کاملا" عوض شود.

در حدود سه هفته پیش، یکی از پاورهای ما دچار مشکل شد و ما به یکی از دوستان که معمولا" سفارشات سخت افزاریمان را به او می دهیم، سفارش یک پاور خوب و با کیفیت دادیم و به توصیه ایشان یکی از مدل های جدید پاور گرین (Green Power) را به قیمت 000/45 تومان خریداری کردیم.

از نکات مثبت این پاور 750 وات بودن و همچنین ظاهر جدید و فریبنده آن بود و به نظر پاور خوبی می آمد،
سؤالی که برای ما پیش آمد تعدد کابل ها و ورودی های این پاور بود که هر کدام به چه دردی می خورد؟!
ولی نکته عجیب و جالب این بود که جوابی برای سؤال ما نبود! و در داخل جعبه و حتی روی آن توضیحی و راهنمایی در این مورد نبود، فقط روی یکی از کابل ها نوشته شده بود SATA که از آن طریق متوجه شدیم که این کابل باید برای اتصال به هارد SATA باشد.

ولی سؤال دیگری که پیش آمد این بود که این کابل به کدام ورودی می خورد؟ که مشخص شدن آن تنها از طریق سعی و خطا بود و من آن را با چند ورودی امتحان کردم که به یکی خورد و به خیال اینکه این ورودی همان کابل SATA است به هارد وصل کردم هنگامی که کامپیوتر را روشن نمودم در عین ناباوری و تعجب دوتا هارد که به صورت Raid به هم متصل بودند آتش گرفتند!!!!! (شعله ای به اندازه شعله یک کبریت)
و به همین راحتی در یک لحظه دوتا هارد به همراه تمام اطلاعات آنها از بین رفتند!؟

حال شما قضاوت کنید مقصر کیست؟

  • آیا غیر از این است که شرکت کیس سبز (Green Case) می بایست دفترچه و یا حتی یک برگه راهنما برای آن در نظر می گرفت و در آن توضیحات و اخطارهای لازم را میداد؟!
    معمولا" اگر شما حتی یک جنس آشغال خارجی بخرید حتما" همراه آن دفترچه یا برگه راهنمایی نیز وجود دارد چه رسد به این که ریسک زیادی هم دارد.

  • آیا شرکت کیس سبز (Green Case) نمی تواست با برچسبی روی پاور اخطارهای لازم را بدهد، آن هم برای این پاور که اتصال اشتباه کابل ها به آن این چنین ضرر و زیانی را برای استفاده کننده در پی خواهد داشت؟!

  • آیا دوتا کابل که برای استفاده متفاوت تعبیه شده اند باید ورودی آنها یکی باشد؟!

  • آیا با یک اشتباه کوچک این چنینی، باید به قیمت آتش گرفتن هاردها و از بین رفتن اطلاعات آنها تمام شود؟!

  • شاید به نظر شما بدلیل عدم آگاهی استفاده کننده، از نحوه اتصال آن به کامپیوتر مقصر خود اوست، ولی مگر غیر از این است که وظیفه آگاهی دادن نحوه استفاده از هر محصول به عهده تولید کننده آن محصول می باشد؟!

ما که نفهمیدیم این استانداردها در کجای دنیا این گونه رعایت می شوند و شرکت کیس سبز (Green Case) آنها را از کجایش درآورده است؟!
به هر حال به علت کوتاهی و کم کاری شرکت کیس سبز (Green Case)، این چنین هزینه گزافی را روی دست ما گذاشت و جدا از ضرر مادی آن، تمام اطلاعات با ارزش ما به همین سادگی از بین رفت و درسی نیز برای ما شد تا از محصولات غیراستاندارد و آشغال ایرانی که متأسفانه کم هم نیستند دیگر استفاده نکنیم.
بعد از این اتفاق شکوه نامه ای به مدیریت شرکت کیس سبز (Green Case) فرستادیم، ولی پاسخی دریافت نکردیم!
شاید برای شرکت کیس سبز (Green Case) اتفاقات این چنینی اصلا" اهمیتی نداشته باشد، ولی روشن است که این شرکت نه تنها یکی از مشتریان پر و پا قرص خود را از دست داد بلکه ثابت کرد تمام محصولات تولیدی آن مثل همین پاور مزخرف و غیراستاندارد می باشند و استفاده از آنها دارای ریسک بالا و یا حتی دیوانگی می باشد.

و در پایان توصیه ما به شما و تمام اطرافیان خود این است که از این تجربه پر هزینه ما درست عبرت بگیرید و از محصولات غیراستاندارد ایرانی همچون شرکت کیس سبز (Green Case) استفاده نکنید که دیوانگی بیش نیست!
 

زمان ارسال 5:23 عصر | نظرات (98)